Yra dvi priežastys, kodėl žmonės nesinaudoja nupirktais oro valymo prietaisais.
- Nupirktas prietaisas yra nepatogus.
- Nupirkta tai ką pasiūlė pardavėjas, bet ne tai ko reikia.
Taigi, norint pasirinkti tinkamą sprendimą svarbu įvardyti problemą.
- Jei norite prietaiso, kurį naudosite retkarčiais patalpų dezinfekcijai, valysite ją nuo susikaupusių teršalų: virusų, bakterijų, grybelių, pelėsio sporų, dulkių erkučių. Tokiu atveju reiktų rinktis oro ozonatorių.
- Oro jonizatorių rinktis verta tada, kai patalpos oras yra tvankus. Patalpoje naudojami elektros prietaisai (susidaro taip vadinamas elektrosmogas), yra dulkių, dulkių erkučių, nemalonių kvapų, dūmų. Oro jonizatoriai gamina neigiamus jonus, kurie savo ruoštu neutralizuoja ir nusodina visus šiuos junginius. Oro jonizatoriaus privalumas tas, kad jis gali būti įjungtas nuolatos, žmogui būnant patalpoje, taip pastoviai palaikydamas gerą oro kokybę.
- Multifunkcinis oro valymo įrenginys. Angliškai vadinamas „Air purifier“. Čia svarbu neapsigauti, nes multifunkcinis reiškia daugiau nei vieną funkciją. T.y. 2 ir daugiau. Ir jos buna skirtingos.
Svarbiausios funkcijos.
- Oro jonizavimas, kartais vadinamas neigiamų jonų gamybos technologija. Laikoma viena pažangiausių iš egzistuojančių oro valymo technologijų. (daugiau apie tai naudingoje informacijoje).
- Ozonavimas: dažnai buna tokių situacijų kai šita funkcija praverčia. Pvz. Atsirado nemalonus kvapas. Patalpoje ilgai buvo daug žmonių, ar sergantis žmogus, patalpoje didelė drėgmė ir yra galimybė atsirasti pelėsiui ir t.t. Svarbu, kad ozonuojant reiktų išeiti iš ozonuojamos patalpos ir po to ją išvėdinti (daugiau apie tai naudingoje informacijoje).
- UV lempa: papildoma/kitokia oro dezinfekcija. Jeigu UV lempa yra įmontuota prietaiso viduje, tada skirtingai nei ozonuojant, kai įjungta UV lempa galima likti patalpoje.
- Filtravimo sistema: šiuo atveju viskas paprasta. Jei filtrai surenka dalį teršalų, ypač dulkių, kitos naudojamos technologijos dirba daug efektyviau ir pasiekia aukštesnius valymo standartus. Vėlgi filtrai buna skirtingi ir į juos reiktų atkreipti dėmesį. Verta paskaityti kiekvieno filtro aprašymą atskirai.