Atėjo ruduo…
Kiekviename darže ir sode pilna gerybių. Gaila, kad taip trumpam. Bet tai galima, pakeisti
Skirtingai nuo pirktų iš parduotuvių, savo vaisiai ir daržovės turi pakankamai trumpą galiojimo laiką. Nes be apsauginės cheminės plėvelės yra labai paveikūs įvairiems kenkėjams, ligoms, išorės poveikiui.
Kaip bent kiek prailginti jų gyvavimą? Apsaugoti ir apsisaugoti nuo patogenų? O gal daržoves perkate turguje ir nesate tikri dėl jų švaros?
Atsakymas paprastas. Ozonas.
- Ozonas, tai labai stiprus oksidantas.
- Ozonas sunaikina bakterijas, virusus, kitokius pirmuonis. Faktiškai dezinfekuoja vaisių paviršių.
- Ozonas prailgina maisto produktų galiojimą, nes sunaikina jų paviršiuje esančias bakterijas.
- Ozonavimas yra visiškai saugus jei paisoma saugos taisyklių.
- Ozonas skirtingai nuo cheminių preparatų nepaliks jokių kenksmingų likučių ant paviršių. Ozonas sunaikinęs patogeną pavirsta deguonimi.
- Ozonas akimirksniu sunaikina bet kokius patogenus, nemalonius kvapus, net tuos kurie yra įsisenėję.
- Jei turguje pirktus produktus prieš tai lietė kiti žmonės rekomenduojama juos prieš naudojant ozonuoti.
- Įrodyta, kad ozonas naikina SARS-COV 2 virusą.
Daugiau apie ozoną skaitykite kituose straipsniuose
ŠALTOS PLAZMOS ORO JONIZATORIAI SUNAIKINA 99,99999 PROC. COVID 19 VIRUSO.
Norint suprasti kaip veikia šaltos plazmos oro jonizatorius ir kodėl jis toks efektyvus reikia prisiminti pagrindus
Plazma – kas tai?
Visų pirmą pabandykime suprasti kas yra plazma. Plazma – tai iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos, kurių teigiamųjų ir neigiamųjų krūvių tankis praktiškai vienodas.
Plazma tai ketvirtoji materijos būsena, kartu su kietu kūnu, skysčiu ir dujomis. Bet moksliniu požiūriu tai yra svarbiausia materijos būsena, kadangi virš 99,9 proc. visatos sudaro būtent plazma.
Dažnai girdime apie plazmą žvaigždėse ir kosmose ir ta sąvoka atrodo tokia tolima, bet iš tiktųjų plazma yra daug arčiau nei manėte. Dar kartą perskaitykime apibrėžimą: iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos. Tai reiškia kad, jonosfera, žaibas, lazerio spindulys, ir netgi toks paprastas dalykas kaip žvakės liepsna tai yra plazma. Anksčiau buvo manoma, kad plazmai sukurti reikia ypač aukšto slėgio ir temperatūros (aukštos temperatūros plazma). Bet buvo atrasta žemos temperatūros plazma. (https://www.almukantarat.pl/wiedza/09plazma/)
Šaltos plazmos technologija jau dabar naudojama NASA padedant gydyti žaizdas
Suvokus, kad plazma gali egzistuoti žemose temperatūrose pradėti spartūs jos tyrimai, tame tarpe ir medicininiams tikslams. Naujausi NASA tyrimai rodo, kad šalta plazma gali būti naudojama gydant žaizdas, stabdant uždegimus, dezinfekuojant paviršius ir patalpų orą ir t.t. Daugiau informacijos NASA puslapyje: https://www.nasa.gov/mission_pages/station/research/news/b4h-3rd/hh-cold-plasma-wound-healing
Nesaikingas antibiotikų ir kitų vaistų vartojimas veda pasaulį į globalią krizę, su kuria palyginus Covis 19 atrodys visiškai nereikšmingai. Ekspertai jau tam tikrą laiką stebi labai pavojingą tendenciją. Bakterijos sukeliančios susirgimus vis dažniau yra atsparios vaistams, antibiotikams. Jau dabar dažnu atveju medikamentinis gydymas yra visiškai neveiksmingas nes patogenams nesukelia net menkiausio diskomforto. Sparčiais žingsniais judame į epochą prieš modernios medicinos atsiradimą, bent jau kalbant apie vaistų naudojimą.
Bet mokslas nestovi vietoje ir siūlo alternatyvas. Šaltos plazmos oro jonizatoriai nuo griozdiškų mašinų evoliucionavo iki nedidelės patrauklios dėžutės, kurią galima pastatyti savo virtuvėje ar miegamajame. Ir svarbiausia neprarandant naudingųjų savybių.
Šaltos plazmos terapija suteikia naują būdą ligoninės pacientams apsaugoti nuo infekcijų. Šią technologiją pavyko atrasti ir ištobulinti pasinaudojant kosmoso technologijomis. Naujausi šaltos plazmos tyrimai vykdomi Nasa Laboratorijose. Tyrimai rodo, kad šaltos plazmos naudojimas padeda efektyviai naikinti bakterijas, net tas atsparias antibiotikams, kartu nepažeidžiant žmogaus audinių. Pagreitindamas žaizdų gijimo procesą. Šaltoji plazma turi daug praktinio panaudojimo galimybių – pradedant maisto higiena, baigiant įvairių odos ligų gydymu, ar vandens valymu besivystančiuose regionuose.
Jonizatoriai ir šalta plazma
Plazma pagal apibrėžimą tai jonizuotos dujos. Jonizatorius tai prietaisas, kuris jonizuoja orą. T.y. suteikia aerojonams krūvį. Taigi jonizatoriuje susidaro plazma. Kadangi viskas vyksta kambario temperatūroje tai yra šalta plazma. Kaip bebūtų keista ši technologija yra prieinama visiems, o jonizatorių kaina prasideda vos nuo keliasdešimties Eurų. Kodėl apie tai nėra kalbama? Tebūnie tai lieka atviras klausimas.
Šalta plazma sunaikina Covid 19
Taip antraštė nemeluoja. Įrašius paieškoje angliškus raktažodžius „Cold plasma covid 19“ gauname aibę tyrimų iš viso pasaulio, kurie kalba apie tą patį. Šalta plazma sunaikina iki 100 proc. patalpoje esančių Covid 19 virusų. Kodėl tie tyrimai nėra skelbiami visuomenei, kai dėl užkrato yra prarandama tūkstančiai gyvybių, o pasaulinė ekonomika buksuoja? Eilinis atviras klausimas…
Pusdienis praleistas internete padėjo surasti visą eilę tyrimų, tarp jų ir visai naują tyrimą atliktą viename seniausių ir prestižiškiausių Europos universitetų, kuriame buvo tiriamas Europos gamintojo oro jonizatorius. Gauti rezultatai yra tiesiog stulbinami. Tyrimo protokolas prieinamas viešai. Sunaikinama 99,99999 proc. virusų. Klausimas kodėl apie tai nėra kalbama irgi atviras, nes platus naudojimas užsikrėtimo skaičius leistų sumažinti kartais.
Taip jonizatorius neatstos vakcinos, bet sumažintas viruso kiekis ofisuose, klasėse, auditorijose, kitose bendro naudojimo patalpose, namuose leis smarkiai apriboti jo plitimo galimybes. Tai kodėl vis dar nepadarome sprendimo?
Kas yra kvapas ir kaip kovoti su nemaloniais kvapais.
Turite naminį gyvūną? Katės smėlio dėžė ar žiurkėno narvas neišvalytas bent vieną dieną pradeda skleisti nemalonų kvapą. O blogiausia, kad kambaryje esantys daiktai turi savybę prisigerti tų kvapų. Taigi su laiku pašalinti nemalonų kvapą tampa vis sunkiau ir sunkiau.
Dėl žmogaus uoslės ypatumų po tam tikro laiko priprantame prie tų kvapų ir jaučiame juos vis silpniau. Bet atėjus svečiams, užsukus kaimynams ar giminėms… Jie tuos kvapus tikrai pajaus. O tikrai niekas nenori, kad svečiai suostų, kad turite naminį gyvūną, dar prieš jį pamatant.
Bet sprendimas yra.
Kvapas tai lakios cheminės medžiagos, kurias pajuntame uoslės organais. O kalbant daug paprasčiau tai, cheminės dalelės, sklandančios ore, reaguojančios su kitomis dalelėmis. Oro gaivikliai, įvairūs dezodorantai tų kvapų nepašalina, o tiesiog užmaskuoja kitu stipresniu kvapu. Tai ką daryti…?
Kvapų dalelės turi teigiamą krūvį, kaip ir daugelis kitų teršalų.
Fizikos mokslas visur galioja vienodai. O tai reiškia, kad teigiamą krūvį turinčias daleles ir šiuo atveju neutralizuos neigiamą krūvį turinčios dalelės.
Oro jonizatorius skleidžia didelį kiekį neigiamai įelektrintų aerojonų, kurie greitai ir paprastai panaikina ore sklandančias nemalonių kvapų daleles. Daugeliu atveju oro jonizatoriaus pilnai pakanka nemalonių kvapų naikinimui.
Jei nemalonių kvapų yra stipriai pritraukę kiti patalpoje esantys daiktai, tada atsiranda kita problema. Išjungus oro jonizatorių kvapai vėl sklinda, arba kvapo intensyvumas yra toks, kad jonizatorius su juo tiesiog nesusidoroja.
Kas tada?
Tada belieka patalpos dezinfekcija. O tam geriausiai tiks buitinis ozono generatorius.
Ozonas tai stipriausias žinomas natūralus oksidantas. Sunaikina bet kokius kvapus, greitai, efektyviai ir svarbiausiai saugiai. Tereikia vadovautis gamintojo saugumo instrukcijomis. Bet didžiausias privalumas tame, kad po ozonavimo nelieka jokių šalutinių produktų. Ozonas sunaikindamas kenksmingą dalelę pavirsta paprastu deguonimi, palikdamas tik gaivumo kvapą.
- Virusai ir bakterijos dažnai sukelia žmogui panašius sutrikimus, na bent jau panašų organizmo atsaką. Ar Virusai ir bakterijos yra tas pats?Tikrai ne. Teisingumo dėlei, biologine prasme, žmogus ir bakterija turi daug daugiau panašumų nei virusas ir bakterija.
- Tai kas yra virusas? Kiekviena gyvo organizmo ląstelė turi savyje veikimo algoritmą. T.y. instrukciją kaip jei veikti, augti, daugintis… virusą galima priliginti tokios instrukcijos fragmentui. Įterpęs sau naudingą informaciją į ląstelės instrukciją virusas priverčia ją gaminti savo paties kopijas.
- Ar virusas yra gyvas organizmas? Virusai buvo atrasti vėliau nei buvo suformuluota sąvoka kas yra gyvybė. Taigi jis neatitinka dalies apibrėžimo kas yra gyvas organizmas. Taigi ir atsakymas į klausimą kaip užmušti tai kas nėra gyva yra dviprasmiškas.
- Baisiausias klausimas biologui? Ar virusai tai gyvybė? Virusas neatitinka klasikinio gyvybės apibrėžimo, bet dauginasi, ir sąveikauja su kitokiomis gyvybės rūšimis. Virusais užsiima biologijos sritis vadinama virusologija ir tiriami jie yra panašiais metodais. Taigi bet koks atsakymas iš esmės nėra 100 proc. teisingas.
- Kaip užmušti virusus. Virusai neatlieka metabolinių funkcijų. T.y. galima sakyti neatlieka gyvybei būdingų veiksmų, taigi galima teigti kad negyvena. Klausimas, kaip užmušti tai, kas nėra gyva? Toks klausimas yra bent jau dviprasmiškas.
- Tai gal virusas tai tiesiog blogis? Sakoma, kad žmogus be virusų butų kitoks. Kodėl? „Žmogaus veikimo instrukcija“, t.y. DNA, naujausiais skaičiavimai yra kažkur 9 procentais sudaryta iš virusų. Kalbant paprastai 9 procentai veiksmų, kurios atlieka ląstelės per žmogaus gyvenimą yra atliekamos todėl, kad tokius įrašus jų veikimo instrukcijoje kažkada senovėje paliko susidūrimas su įvairiais virusais. Ir tos instrukcijos nuo to laiko yra perduodamos sekančioms kartoms. T.y. be virusų nebūtume tokie kokie esame dabar.
https://www.youtube.com/watch?v=7f7uuV3xqLA
- Kaip virusus sunaikinti? Tam tikros medžiagos turi virusoidinį poveikį. T.y. naikina/deaktyvuoja virusus. Pvz. Sidabras, ozonas, neigiami jonai ir t.t. Taip, teisingai. Neigiami jonai atsirandantys vykstant tam tikriems gamtos procesams ir ozonas naikina virusus. Ar pastebėjote kad gamtoje virusai plinta daug blogiau nei patalpose.
Dr. Oxford tyrimai patvirtina, kad neigiami aerojonai naikina virusus.
- O kaip dėl Covid 19? Tam tikrų oro jonizatorių gamintojai patvirtina, kad jų atlikti tyrimai rodo apie 90 proc. veiksmingumą mažinant šio viruso kiekį ant įvairių paviršių.
Dar keli faktai apie virusus ir kitus oro teršalus.
- Saugantis nuo Covid 19 vienas svarbiausių aspektų yra švarus oras. Juk virusas plinta per orą.
- Nemaža dalis virusų, tame tarpe ir Covid 19 platinama per orą, oro lašeliniu būdu.
- Įrodyta: apie 90 proc. visų infekcinių ir virusinių susirgimų pagauname per užterštą orą.
- Neigiami aerojonai sunaikina ore esančius virusus. Įrodyta dr. John Oxford.
- Ore yra dulkės. Ant dulkių gyvena tūkstančiai dulkių erkučių. Dulkių erkutės sukelia nemažą dalį astmos ir kitų alerginių susirgimų priepuolių. Pašalinus problema pranyksta ir pasekmė.
- Žiemos metu nevėdinate patalpos, nes lauke oras užterštas? Faktiškai patalpoje oras užterštas ne kiek nemažiau, tik kiek kitokiais teršalais.
- Pelėsis, grybeliai atsirandantys ant sienų tai irgi užteršto patalpos oro pasekmė.
- Galvojate kad jūsų patalpos oras yra švarus? Tereikia pažiūrėti į saulės spindulius krentančius per langą ir juose tikriausiai pamatysite visą galybę sklandančių dulkelių, o kur dar nematomi teršalai…
Pagrindinė jonizatorių funkcija yra neigiamų jonų gamyba. Neigiamai įkrautų jonų susidarymas yra ypač svarbus neutralizuojant teigiamus jonus, kurių gausu mūsų namuose.
Teigiamus jonus gamina elektroniniai prietaisai ir jie šnekamojoje kalboje vadinami elektrosmogu. Teigiamai įkrauti jonai sudaro „junginius“ su dulkėmis, bakterijomis, virusais, dulkių erkutėmis, dūmais taip pat pelėsių ir grybų sporomis.
Neigiami jonai, liesdamiesi su teršalų ir teigiamų jonų „junginiais“, juos neutralizuoja/nusodina, todėl dulkės krenta ant grindų. Panašūs procesai vyksta su dulkių erkutėmis, bakterijomis ir virusais ir dūmais. Šis procesas yra ne kas kita, kaip oro jonizacijos pasekmė. Tokiu būdu mes apsisaugome nuo šių teršalų prasiskverbimo į savo kūną ir apsaugome savo organizmą nuo reakcijos jiems. Dažniausia organizmo reakcija tai alergija dulkėms ir dulkių erkutėms.
Dažnas lietuvis yra įsitikinęs, kad gyvena švariausioje šalyje pasaulyje. Sunku paneigti, bet susimąstykime su kuo lyginame. Visa planeta yra užteršta. Taigi švariausia reiškia mažiausiai užteršta. Prisegu vieną vaizdingą paveikslėlį.
Visiems gerai žinomas faktas: Kaminai yra tokie aukšti tam, kad paskleistų dūmus kuo didesniame plote. Kam? Tam, kad tūrio vienete teršalų kiekis butų santykinai mažesnis. Taigi dūmų nereikia taip kruopščiai valyti.
Kodėl neigiami jonai? Neigiamų jonų buvimas yra žmogui draugiškas jonizacijos aspektas. Tačiau reikia sąžiningai pabrėžti, kad tai yra mažai gvildenama tema. Panašiai yra su įsitikinimu, kad visi oro jonizatoriai veikia vienodai. Taip yra dėl to, kad Lietuvoje pramonės ir automobilių yra daug mažiau, nei išsivysčiusiose šalyse. Ir oro kokybė yra palyginti gera. Kol kas…, nes sparčiai vejamės išsivysčiusias šalis. Ypatingai jei kalba eina apie oro kokybę.
Patikimas dalyko išmanymas, kurio problemas norime spręsti, yra labai svarbus. Klysta tie, kas galvoja kad oro kokybės problemų sprendimas yra valdžios prerogatyva. Kiekvienas turime pasirūpinti savo aplinkos oro kokybe.
Verta paminėti du dalykus:
Pirma, nekokybiškų jonizuojančių prietaisų pirkėjai dažnai nusivilia. Pagrinde dėl to kad renkasi prietaisą kuris gražiai atrodo, bet nebūtinai patikimai tarnauja. O tai reiškia, kad trūksta informacijos ir rekomendacijų apie pačius prietaisus. Dažnai žmonės nežino nei kam pirko prietaisą, nei kaip jį teisingai naudoti. Dar blogiau, lietuviškai yra tik trupiniai informacijos (palyginus su anglų kalba) apie neigiamų jonų vertę aplinkoje.
Antra, visi tyrimai buvo atliekami tose šalyse, kur oro kokybė yra prasčiausia ir poreikis oro valymo technologijoms yra didžiausias. Šalyse su didžiuliais pramoninės gamybos mąstais. Pagrinde tai yra pietryčių Azija.
Tyrimai dažniausiai apima informaciją, kad neigiami jonai gali prasiskverbti į kvėpavimo takus ir atlikti savo funkcijas. Šių stebėjimų pagrįstumą gali patvirtinti geresnę žmonių savijautą vietovėse, kur natūraliai susidaro neigiami jonai; kriokliai, kalnai, miškai, natūralios pievos.
Daugelis žmonių būdami tokiose vietose jaučia gaivų oro pliūpsnį. Tai nėra susiję tik su drėgmės ar švaros pojūčiu. Galima orą išvalyti, bet vis tiek neišgauti gaivos pojūčio. Kitaip yra naudojant oro jonizatorių. Jau po kelių minučių veikimo jaučiamas su niekuo nesumaišomas oro gaivumas, net šildomoje oro patalpoje, nors drėgmės lygis nesikeičia.
Natūraliai oro aerojonai susidaro daugiausia suardant vandens molekules. Šis procesas žinomas, kaip „Lenard“ efektas, kai suskaidžius vandens lašelius mažesnė vandens dalelė įkraunama neigiamai. Mažesni lašeliai išsisklaido į didesnį atstumą, sukurdami neigiamo krūvio erdvinį pasiskirstymą.
„Lenard“ efektas sukuria didelius lašus su dideliu krūviu, tačiau statistiškai didžiausią tikimybę ilgam gyvenimui turi maži, praktiškai nematomi lašeliai, turintys optimalų dydžio ir krūvio santykį. Jie beveik visiškai neutralūs esant elektriniam laukui. Tai reiškia, kad elektrinis laukas nesuteikia jiems jokios krypties (nėra reikšmingo lygio). Tai reiškia, kad neigiamas jonas, jei jo krūvis yra mažas, ir jis nesusijungia su jokiais teršalais, ore gali likti labai ilgai.
Tokio aerojono transportavimas giliai į plaučius, organizmui nėra problema. Kadangi ore visada yra tam tikra vandens garų koncentracija, išsiskiriantys neigiami jonai, skatina grynų neigiamų jonų susidarymą. Kalbant paprastai oro jonizatorius sukuria sąlygas susidaryti būtent tokiems aerojonams, kurie susidaro gamtoje.
Blogėjant oro kokybei miestuose ir mūsų namuose, paūmėja alergija dulkių erkutėms. Vis dažniau, ypač žiemos metu girdime raginimą neatidarinėti langų. Perfrazuojant skambėtų: „nevėdinkite savo buto“ nes vėdinimas tik pablogins jo oro kokybę. Taigi dūmų, dulkių, žiedadulkių, alergenų, technikos sukuriamo teigiamo krūvio koncentracija buto ore vis auga. Pradeda ūmėti simptomai, susiję su alergija, astma ir kitais kvėpavimo takų susirgimais. Organizmo reakcija ore esantiems teršalams, tampa vis dažnesnė ir stipresnė. Šiandien rinkoje yra keli veiksmingi būdai, leidžiantys mums pagerinti oro kokybę. Vienas iš jų yra oro jonizatoriai.
Oro jonizatoriaus veikimą galima aprašyti vienu sakiniu: Skleidžia neigiamus aerojonus, kurie neutralizuoja teigiamai įelektrintus teršalus. Kas tie teigiamai įelektrinti teršalai? Praktiškai visos dalelės, kurio dėl savo dydžio sklando ore.
Taigi:
- Dulkės
- Žiedadulkės
- Dulkių erkutės
- Rūkalų dūmai
- Formaldehidai
- Smogo dalelės
- Benzenas
- Nemalonus kvapai
- Pleiskanos
- Plaukeliai
- Bakterijos
- Virusai
Alergiškų žmonių skaičius vis auga. Viena dažniausių alergijų rušių ir yra alergija dulkėms ar dulkių erkutėms. Apie alergiją dulkėms viena ar kita forma praneša kas ketvirtas išsivysčiusio pasaulio gyventojas.
Kokie yra dulkių erkučių alergijos simptomai? Dusulys, kosulys, ašarojančios akys, sloga, niežėjimas, odos bėrimas, kitų sveikatos problemų paūmėjimas… Dėl to, kad jonizatoriai efektyviai valo orą nuo dūmų, dulkių erkučių, dulkių, pelėsių ir grybelių sporų, kurie yra pagrindiniai alergenai, jie parodo save kaip puikus ginklas kovojant su alergijomis ir kitomis problemomis kuriuos sukelia užterštas oras.
Jonizatoriai taip pat gali padėti apsaugoti mus nuo kvėpavimo takų infekcijų ir kitų kvėpavimo takų ligų, atsirandančių dėl ilgalaikio alergenų poveikio organizmui.
Kada butina turėti oro jonizatorių ?
- Gyvenate mieste? Vienareikšmiškai verta. Mieste neigiamų jonų koncentracija yra tūkstančius kartų mažesnė nei gamtoje.
- Turite alergiją, astmą? Dažniausiai alerginių reakcijų paūmėjimą sukelia būtent ore esantys alergenai.
- Sergate šienligę? Apsaugokite save nuo žiedadulkių patenkančių į jūsų gyvenamąja erdvę.
- Jaučiate rūkalų kvapą iš kaimyno balkono. Jonizatorius efektyviai ir greitai jį panaikins.
- Vargina nemalonūs kvapai? Tikrai verta. Neigiami jonai palieka tik švaros kvapą.
- Gyvenate už miesto? Matote pro langą, kaip iš kaimyno lango rūksta juodi dūmai. Neleiskite dūmams gadinti jums sveikatos, o mintims apie tai, kuo gi jis kūrena, gadinti jums nervų.
- Šalia jūsų namų yra intensyvus automobilių eismas? Tikrai verta, juk tai automobiliai sudaro didelę dali oro teršalų.
Turite naminių gyvūnų? Oro jonizatorius efektyviai naikins nemalonų kvapą, nusodins pleiskanas, mažus plaukelius. Dažnu atveju padeda žmonėms kurie turi alergiją “naminiams gyvūnams
Ozonas – dar vadinamas aktyviu deguonimi O3, skiriasi nuo deguonies tuo, kad susideda iš trijų deguonies atomų. O deguonies, kuriuo kvėpuojame molekulė susideda iš 2 atomų. Ozonas, tai žydros spalvos dujos, tankesnės nei oras. Turi kvapą „kaip oras po audros”. Nes žaibuojant susidaro ozonas, dėl to oras taip ir kvepia. Tai labai stiprus oksidantas.
Ozonas yra vienas iš pačių efektyviausiu dezinfekcinių medžiagų, naikina nemalonius kvapus, pelėsio ir grybelio sporas, bakterijas ir virusus, dūmus.
Bakterijos tai vienaląsčiai turintys labai paprastą struktūrą. Jų kūnas yra saugomas didžiąja dalimi membrana. Ozonas prasiskverbęs pro membraną ir blokuoja bakterijos gyvybinius procesus. Didesnė ozono koncentracija visiškai jas sunaikina.
Aktualu yra tai, kad po dezinfekcijos iš ozono telieka deguonis. Jokių pašalinių, o tuo labiau kenksmingų medžiagų nėra išskiriama. Ozonas sąlytyje su patogenu atiduoda vieną deguonies atomą. Patogenas miršta, o lieka tik švarus oras. Dėl šitos sąvybės ozonas turi labai trumpą gyvavimo trukmę.
Oro ozonatorių išradėju laikomas lenkų fizikas ir chemikas Karolis Olszewskis, kuris, 1840 m. po ozono atradimo Vokietijoje, labai susidomėjo unikaliomis dezinfekuojančiomis ir antiseptinėmis šių dujų savybėmis, jo tyrimų dėka ozonas pradėtas plačiai naudoti dezinfekcijai kaip saugi ir pigi priemonė. Šio mokslininko deka ozonatoriai ir dabar yra labai popliarūs lenkijoje. Karolis Olszewskis, išskirtinis mokslininkas, Jogailaičių universiteto profesorius ir dujų suskystinimo kaskados metodo sumanytojas, labai sėkmingas mokslininkas.
1883 m. jis naudodamas kaskados metodą pirmą kartą pasaulyje kondensavo deguonį ir azotą. 1895 m. Jis lygiai taip pat skystino ir kietino argoną, taip išgarsindamas Krokuvą ir paversdamas ją viena iš nedaugelio Europos tyrimų centrų, kur tada buvo pasiekta žemesnė nei –100 laipsnių C temperatūra. Už nuopelnus jis ne kartą buvo nominuotas Nobelio fizikos premijai.
Norint atlikti ozonavimą, jums reikės specialių ozono generatorių, kuriuose ozonas reaguoja su organiniais junginiais iš oro. Šie junginiai yra:
- pelėsiai,
- virusai,
- nemalonus kvapai,
- grybeliai ir jų sporos,
- dulkių erkutės,
- alergenai.
- dūmai.
Dėl ozono savybių mikroorganizmai yra ne tik visiškai sunaikinami bet ir slopinamas tolesnis jų dauginimasis, sunaikinama gyvenamoji terpė. Be to, šie prietaisai taip pat puikiai susidoros su cigarečių dūmų kvapu ir kitais nemaloniais kvapais, leisdami mėgautis švariu, grynu ir sveiku oru.
Norint, kad ozonatorius veiktų visiškai tinkamai, jis turi būti pastatytas aukščiau , kad ozonas tolygiai pasiskirstytų po kambarį. Ozonavimo metu verta tikrinti dujų lygį, o baigus procesą palaukti 30 minučių. Per šį laiką ozonas pašalins teršalus iš oro. Po to vėdinkite kambarį 20 minučių, kol dujų lygis pasieks saugų lygį. Tikrai saugu kambaryje yra tada kai praktiškai nelieka ozono kvapo po išvėdinimo.
1840 m. Vokiečių chemikas Friedrichas Schönbeinas (1799–1868) atranda ozoną ir įvardija jį pagal tam tikrą kvapą – ozonu, iš graikiško žodžio (kvapas – ozeine).
1856 m. Homeopatas J. L. Martinas pirmą kartą medicinoje panaudojo ozoną.
1857 m. Išrastas pirmasis laboratorinis ozono generatorius, vadinamoji ozono lempa (Werner von Siemens)
1873 m. Ozono gebėjimo naikinti mikroorganizmus atradimas
1885 m. Pirmasis mokslinis straipsnis apie gydymą ozonu paskelbtas anglų kalba – pavadinimas „Ozone“ Ch. J. Kenworthas iš Džeksonvilio
1896 m. JAV – Garsusis Nikola Tesla užpatentavo pirmąjį pramoninės ozono gamybos generatorių
1900 JAV – Nikola Tesla įkūrė „Tesla Ozone Co“, kuri parduoda išrastus ozono generatorius ir ozonuotą aliejų, skirtus medicinos reikmėms.
1915 m. Pirmasis ozono panaudojimas žaizdoms gydyti
1916 m. Pirmoji ataskaita apie gydymo ozonu naudingumą kaulų infekcijų atvejais
1935 m. Pirmasis pūlingų fistulių infekcijos gydymas ozonu (Payer ir Auborg)
1971 m. Įsteigiama Vokietijos „Ozono terapijos medicinos asociacija“
1971 m. Įkuriama tarptautinė mokslo draugija: International Ozone Associations – IOA –
1972 m. George Freibott įkūrė Tarptautinę deguonies terapijos draugiją, kuri tampa – deguonies terapijos asociacijos, įkurtos 1913 m., įpėdine
1979 m. leidykloje Heidelbergo „Verlag für Medizin Išleistas E. Fischerio šiuolaikinis, profesionalus klinikinės ozono terapijos vadovėlis Das Medizinische Ozon” H. H. Wol|a
1979 m. Pirmoji ataskaita apie ozono naudojimą gydant obstrukcinę arteriosklerozę, mikroangiopatiją, diabetinę polineuropatiją ir veninės kraujotakos nepakankamumo poveikį
1983 m. Pirmasis tarptautinis kongresas dėl ozono naudojimo medicinoje, Vašingtonas, JAV
1986 m. Pirmasis klinikinis ozono terapijos taikymas Lenkijoje
1995 m. Pirmasis deguonies ir ozono mišinio tiekimas į šoninius smegenų skilvelius
2000 m. Literatūroje Aprašytas pirmasis giluminis pooperacinis užpildymas ozono ir deguonies mišiniu.
2003 m. Pirmasis aprašytas literatūroje intraoperacinio paviršiaus ozono terapijos taikymas laktacijos metu, ortopedinės chirurgijos vietos infekcijos profilaktikoje.
2010 m. Ozono terapijos deklaracija.
Ozonas dėl stiprių oksidacinių savybių daugiau kaip 100 metų buvo naudojamas kaip dezinfekuojanti, sterilizuojanti, dezodoruojanti, detoksikuojanti, balinanti medžiaga. Svetainėje china.org.cn pasirodė šis tekstas paremtas moksliniais tyrimais:
„Ozono naudojimas būtų palaima perkrautoms ligoninėms, gamykloms, viešosioms erdvėms, viešajam transportui ir namams“. Remiantis profesoriaus Li Zelino vadovaujamos nacionalinės P3 laboratorijos atlikto eksperimento „Kaip ozonas žudo SARS virusą“ rezultatais, buvo nustatyta, kad ozonas veiksmingai naikina SARS virusą. Užkrėstose beždžionių inkstų ląstelėse, pasiekiamas 99,22% viruso sunaikinimo laipsnis. Wuhane atsiradęs Sars Cov2 virusas priklauso koronavirusų šeimai. Mokslininkai nustatė, kad naujasis koronavirusas savo genomo sekose yra labai panašus į SARS virusą. Pagrįstai buvo prognozuojama, kad ozonas yra vienodai veiksmingas užkertant kelią ir kontroliuojant naują koronavirusą“. Tai patvirtina visa eilė atliekamų tyrimų, kurie deja bet iki galutinių rezultatų gali trukti ilgus metus. Tačiau jau patvirtinta kad ozonas puikiai tinka dezinfekuoti įrangą su Sars Cov 2 viruso užkratu. O tai reiškia kad ir patalpas bei paviršius.
https://www.mdpi.com/2076-3921/9/12/1222/htm
Džiaugiamės, kad žinios apie ozonavimą pasiekė platesnę žmonių grupę, tai yra išganingas sprendimas daugeliui problemų. Didėjant susidomėjimui ozonavimu, atsirado daugybė žmonių ir bendrovių, siūlančių patalpų ozonavimą.
Rinkoje jau seniai yra pristatyti ir buitiniai oro, vandens, aliejaus ir t.t. ozonatoriai. Svarbu paminėti, kad ozonatoriai yra prietaisai, kuriais neatsakingai naudojantis galima ir pakenkti. Norint pasiekti norimą rezultatą reikia tiksliai sekti gaminto nurodymus. Neviršyti leistinų koncentracijų. Po ozonavimo patalpą labai gerai išvėdinti. Svarbiausia kruopščiai susipažinti su prietaiso instrukcija ir jos laikytis.
Ozono koncentracija – pagrindinė veiksmingo ozonavimo sąlyga. Ozono koncentraciją įtakoja daugybė veiksnių, įskaitant: patalpų tūrį, ozono generatorių skaičių ir galią, teršalų kiekį, oro drėgmę, temperatūrą, daiktus kambaryje ir galiausiai susidariusio ozono nuostolius, kurių mes negalime išvengti.
Norint gauti maksimaliai efektyvias ozono dezinfekavimo vertes, nepakanka 5 minučių darbo. Ozonas turi pasklisti po visą kambarį ir kiekvienoje vietoje pasiekti koncentraciją, kuri užtikrins dezinfekciją, be to, ši koncentracija turi būti palaikoma prietaiso gamintojo nurodytą laiką. Jei virusas nėra veikiamas tinkamos koncentracijos ozono ir atitinkama laiką, kad jis galėtų prasiskverbti per viruso sienelę ir pasiekti RNR, dezinfekcija bus mažai veiksminga. Ozono koncentraciją tiksliai numatyti ar apskaičiuoti yra pakankamai sudėtingas dalykas.
Daug ozonatorių tipų galima nusipirkti prieinamomis kainomis tokiuose portaluose kaip „Aliexpress“, „Amazon“, bet… Deja, yra bendrovių, kurios savo prekės ženklą grindžia maža kaina, bet ne kokybe. Nusipirkęs prietaisą klientas negauna jokios patikimos informacijos. Kai kurie generatoriai yra skirti specifiniam panaudojimui pvz. Automobiliams ozonuoti. Tai prietaisai, kurie teoriškai gali padėti, tačiau jų efektyvumas dažnai yra abejotinas. O kur dar kalba apie garantijas?
Jeigu nusprendėte įsigyti ozonatorių svarbu rinktis patikimą ir sertifikuotą gaminį. Būtent tokie yra OZOX gaminiai. OZOX ozonatorių Brando kilmė yra Lenkija. Prietaisai yra platinami visoje Europoje. Čia veikia testavimo ir servisavimo padaliniai, kurie rūpinasi, kad klientus pasiektų tik kokybiškiausi visame pasaulyje gaminami produktai
- EFEKTYVUMAS
Ozonas veiksmingai pašalina įvairius nemalonius kvapus, skirtingai nuo kitų būdų, kurie daugiausia slepia nemalonius kvapus. Be to, ozonavimo dėka vienu metu pašalinami įvairūs patogeniniai mikroorganizmai, tokie kaip: bakterijos, mikrobai, erkutės ir kiti alergenai, pelėsiai, grybai, virusai ir kiti mikroorganizmai. Po tokios dezinfekcijos ozonuotoje patalpoje ir joje esančioje įrangoje nėra kenksmingų mikroorganizmų. Ji yra paruošta saugiam žmonių ir gyvūnų naudojimui.
- KOMPLEKSIŠKUMAS
Paslaugos kompleksiškumas yra tas, kad ozonavimo metu kartu pašalinamos ne tik pasekmės bet ir priežastys, neigiamai veikiančios gyvenimo ar darbo patogumą tam tikroje patalpoje. Jie apima: nemalonių kvapų pašalinimą (pelėsiai, dusulys, deginimas, tabako dūmai ar kiti), kenksmingų mikroorganizmų (mikrobų, bakterijų, virusų) pašalinimą (būtent jie dažnai ir sukelia problemą). Baigus ozonavimą, nereikia naudoti kitų baktericidinių ar dezinfekuojančių chemikalų priežastis šalinimui.
- GREITAS VEIKIMAS
Ozonas turi baktericidines savybes net ir mažomis koncentracijomis. Naudojami didelės galios generatoriai leidžia per santykinai trumpą laiką pasiekti aukštą koncentraciją net dideliuose kambariuose ar salėse. Dėl to dezinfekavimas vyksta greitai ir efektyviai. Ozonas yra 50 kartų efektyvesnis ir 3000 kartų greitesnis už chlorą (populiariausias dezinfekantas).
- SAUGUMAS
Ozonavimas yra žmonėms ir gyvūnams santykinai saugus (jei laikomasi gamintojo rekomendacijų t.y. nebūti patalpoje atitinkamą laiką, gerai išvėdinti po procedūros). Ozonas kaip dujos yra labai nestabilus ir greitai suyra. Todėl po nurodyto laiko, kambarys yra visiškai saugus, be jokių liekanų, paruoštas saugiam naudojimui. Be to, ozonavimo saugumas pasireiškia ir tuo, kad ozonas pašalina įvairias problemas, turinčias neigiamą poveikį žmonių sveikatai, pvz., Pašalina patogeninį pelėsį ar miltligę ir dūmų padarinius kambaryje.
- TAUPUMAS
Ozonavimo paslauga yra palyginti pigus dezinfekavimo būdas. Patalpa galima naudotis iškart po paslaugos atlikimo ir patalpos išvėdinimo. Nereikia jokio papildomo valymo. Nereikia pirkti ir naudoti dezinfekavimo priemonių, baktericidinių chemikalų, brangių kvapų neutralizatorių. Ozonas efektyviai pašalina o neužmaskuoja atsirandančių nemalonių kvapų ir tuo pačiu pašalina patogeninius mikroorganizmus. Pašalinus nemalonaus kvapo priežastį, paprastai užtenka vieno ozonavimo, kad kvapas negrįžtų.
- PATOGUMAS
Ozonas yra nepaprastai efektyvus visur, kur tradiciniai metodai nepasiteisino, ir reikalingi aukšti higienos standartai. Šios dujos greitai užpildo visą kambarį, prasiskverbia į minkštų baldų struktūrą, pasiekia visus kampelius, įskaitant sunkiai prieinamus, kurių negalima nukenksminti kitais metodais.
Oro ozonavimas yra puikus būdas atsikratyti nemalonių aplinkos kvapų, taip pat bakterijų, mikroorganizmų ir alergenų. Ozonas yra labai biocidinės dujos, kurios yra deguonies rūšis, gamtoje susidarančios žaibų metu arba veikiant UV spinduliams. Jo veikimas yra 50 kartų efektyvesnis ir maždaug 3000 kartų greitesnis nei tradicinio chloro, todėl ozonas yra dažnai naudojamas dezinfekuojant ne tik privačias, bet ir viešąsias erdves, tokias kaip lopšeliai, darželiai ir kultūros įstaigos.