Nurse at work

Lėtinis nuovargis, stresas, išsiblaškymas – tai problemos, kurios kamuoja dažną miesto gyventoją. Ypač kai kalbame apie ofisų, verslo centrų, didelių gamybinių patalpų darbuotojus. Suprantama, „nuovargis duoda savo“, bet pažiūrėkime kiek kitaip. Nejau darbe nepavargsta kad ir miškininkas? Kodėl žmonės radikaliai pakeitę gyvenimo būdą ir persikėlę arčiau gamtos staigiai pamiršta apie šias sveikatos problemas.

Panagrinėkime skaičius.

Aplinkoje neigiamų jonų koncentracija yra matuojama kiekiu kubiniame centimetre ir atrodo taip:

Prie krioklių: 95 000 – 450 000

Kalnai, miškai, prie vandens telkinių: 50 000 – 100 000

Laukai: 5 000 – 50 000

Miestai: 100 – 2 000

Ofisai, gyvenamosios patalpos, gamybinės patalpos: 40 – 100

Jei patalpoje veikia kompiuteriai skaičiai dar mažėja…

Šitie faktai apie aerojonų teigiamą poveikį žinomi labai seniai.

Daktarai dažnai, kaip vieną iš pagalbinių priemonių gydant rekomenduoja buvimą vietose su didele neigiamų jonų koncentracija. Dažnai to taip nepavadindami. Juk pasiūlymas daugiau laiko praleisti gamtoje, prie krioklių, pušyne iš esmės tolygus pasakymui „pabūkite aplinkoje su daugiau neigiamų jonų“. Teigiamas tokio sveikatinimosi poveikis didele dalimi yra sąlygotas būtent neigiamų aerojonų. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad didesnė neigiamų aerojonų koncentracija teigiamai veikia žmogaus organizmą, augalų ir gyvūnų vystymąsi ir gyvenimą – ir nesukelia jokio pašalinio efekto.

Kita svarbi neigiamų jonų savybė. Jie neutralizuoja dulkes ir alergenus. Tai labai teigiamai įtakoja kvėpavimo takų susirgimus.

Šie aspektai leidžia teigti, kad oro jonizatorius bus naudingas pagalbininkas prie tokių susirgimų kaip:

Alergijos

Astma

Sinusitas

Laringitas

Bronchitas

Aukštas spaudimas

Galvos skausmai/ migrena

Norintiems labiau pasigilinti žinias yra įkelta nuoroda į Jungtinių valstijų Medicinos ir Nacionalinio sveikatos instituto biblioteką. Yra glausta mokslinė straipsnių apie aerojonus analizė. Literatūroje nurodyta virš 150 straipsnių šia tema įvairias aspektais. Kiekvieną jų galima laisvai surasti internete pagal pavadinimą ir detaliai išsinagrinėti.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6213340/